نامه مونا به مایکل جکسون

اسم من مونا است، من این نامه را از روی تخت بیمارستان جکسون میامی می نویسم

دوستان اين نوشته درخواستِ كمكِ يكي از هموطنانِ عزيز در آمريكا است، لطفاً به هر طريق ميتوانيد، اطلاع رسانی كنيد  اطلاعات كاملتر اينجاست:

به همه دوستان ایرانی مقیم آمریکا

اسم من مونا است، من این نامه را از روی تخت آی.سی.یو در بیمارستان جکسون میامی فلوریدا برای شما می نویس

من دانشجوی دکترای برق در دانشگاه بین المللی فلوریدا هستم. بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه صنعتی شریف تهران در تابستان ٢٠٠٧ از چندین دانشگاه آمریکا بورس تحصیلی گرفتم. من فلوریدا را برای تحصیل انتخاب کردم و در آگوست ٢٠٠٧ وارد دانشگاه شدم.

متاسفانه ٤ ماه بعد از اقامتم در آمریکا در نوامبر ٢٠٠٧ بیمار شدم و پزشکان بیماریم را یک بیماری نادر خونی تشخیص دادند. این بیماری بتدریج باعث نارسایی مغز استخوانم شده است.

با وجود تاثیرات شدید و عوارض ناشناخته و تحمل ناپذیر این بیماری من به تحصیل، تدریس و تحقیق دانشگاه ادامه دادم تا بورس و بیمه ام را حفظ کنم. پزشکان تمام تلاش خود را انجام داده اند ولی نتیجه ای حاصل نشده است و من هر روز با عوارض مختلف این بیماری دست به گریبانم.

در حالی که من بسیار به حضور و حمایت والدینم نیاز مندم، آنها هنوز موفق به گرفتن ویزا نشده اند. من یک دختر 26 ساله در یک کشور غریب 2 سال به تنهایی با این بیماری غریب و لاعلاج جنگیده ام. دور بودن از خانواده و بستری شدن در بیمارستان که دیگر زندگی روزانه من شده است، من را از نظر جسمی و روحی از پای در آورده است.

در اکتبر ٢٠٠٩ با دردی شدید وارد بخش اورژانس بیمارستان شدم، هر چند این اولین بار نبوده که من در شرایط اورژانس بوده ام، اما این بار طاقت فرساترین تجربه من بوده است. اکنون 2 ماه است که من به طور مداوم در ICU بستری می شوم. تیم پزشکی من به این نتیجه رسیده است که تنها راه نجات من پیوند مغز استخوان است.

من بانکهای بسیاری را برای مغز استخوان جستجو کرده ام اما نتیجه مایوس کننده بوده است. چون از نظر علمی احتمال پیدا کردن اهدا کننده از میان ایرانیان برای من بیشتر است، چشم امیدم به حمایت شما ست.

برای پیدا کردن اهدا کننده مناسب نیاز به تست DNA است. این تست بسیار ساده بوده و از طریق آزمایش روی بزاق دهان قابل انجام است که خود نیز می توانید به راحتی این نمونه را تهیه کنید که هزینه ای هم در بر ندارد. سازمان PACI که خدماتی برای بیماران ایرانی سرطانی مقیم آمریکا ارایه می دهد، این امکان را فراهم کرده که شما بتوانید این تست را تا پایان ماه ژانویه 2010 به طور مجانی انجام دهید.

می دانم که زمان محدود است ولی من به کمک و همیاری شما امیدوارم.
اگر شما به عنوان اهدا کننده مناسب تشخیص داده شدید پیوند مغز استخوان انجام می شود. ولی این پیوند نیازی به عمل جراحی ندارد. آنچه نیاز است فقط مقداری از خون شما است. پزشکان سلول های بنیادی از خون شما را به من تزریق می کنند.

ماههای اخیر، این بیماری من را به وضعیت نا امید کننده ای رسانده است، نمی دانم چه مدت زنده خواهم بود ولی این را می دانم که تنها چیزی که می تواند مرا زنده نگه دارد پیوند مغز استخوان است. من به کمک شما چشم امید دوخته ام و فکر اینکه چنین ایرانیان مهربانی در اطراف من حضور دارند مرا به آینده و زندگی ام امیدوار می کند. من واقعاً به کمک و همیاری شما برای یافتن اهدا کننده مناسب نیاز دارم.

یک نجات دهنده باشید.

با احترام

مونا زارعی
————————————–
آدرس و شماره تلفن انستیتو سرطان ایرانیان در آمریکا

Persian American Cancer Institute

9100 Wilshire Boulevard, Suite 240 East
Beverly Hills, CA 90212
Telephone 310-385-9662
(نویسنده برای اطلاع رسانی این پست را گذاشته و متاسفانه دسترسی به خانوم زارعی ندارد)
P.S:
لطفا روی لینک بالا کلیک و با استفاده از پسوردی که در اختیارتان قرار گرفته به عنوان اهدا کننده ثبت نام کنید

اگر از کد PACI4HOPE استفاده کنید کیت آزمایش را مجانی دریافت می کنید (در غیر این صورت قیمت کیت 52 دلار است).
برای دوستان ساکن اروپا:

Germany

Knochenmarkspenderzentrale Dusseldorf
٩١٤٥-٨١١ (٢١١) ٤٩
DKMS Deutsche Knochenmarkspenderdatei
Tuebingen
١٥٢-٩٤٣ (٧٠٧١)٤٩

Israel

Hadassah Medical Organization
Jerusalem
٤٠٣٥-٦٤٣-(٢) ٩٧٢

٧٥١٣-٦٧٧-(٢) ٩٧٢

Netherlands
Europdonor Foundation
Leiden
٥٣٢٥-٥٦٨-٧١ (٠) ٣١

Norway
The Norwegian Bone Marrow Donor Registry
Oslo
٣٧٧٠-٠٧ (٢٣)٤٧

Sweden
The Tobias Registry of Swedish Bone Marrow Donors
Stockholm
٨٠٢٠-٧٤٦ (٨) ٤٦
P.S -2:
لینک فیسبوک مطلب:
#mce_temp_url#
————————————————–

خوشبختانه اطلاعات مونا در دو آزمایشگاه در تهران وجود داره و من از همه تقاضا میکنم زحمت بکشند و برای دادن آزمایش به یکی از این دو آزمایشگاه مراجعه کنند.این آزمایش به گروه خونی هیچ ارتباطی ندارد.

مراحل به صورت زیره:

1. از یک پزشک عمومی بخواهید براتون آزمایش HLA – Class 1 بنویسه .
2. به آزمایشگاه بهار یا نور مراجعه کنید و آزمایش بدید.
3. شماره پرونده مونا در آزمایشگاه بهار 1049 و در آزمایشگاه نور 1733 است. از مسوولان آزمایشگاه بخواهید تا آزمایش شما را با این پرونده چک کنند.

* آزمایشگاه بهار

نام مدیر: برزو گوران تلفن: ۸۸۹۶۵۸۱۸, ۸۸۹۶۱۷۴۸, ۰۹۱۲۶۰۴۸۵۸۸ نمابر: ۸۸۹۷۴۱۸۸ آدرس: – کارگر شمالی (امیرآباد) – جنب پمپ بنزین – پ. ۱۶۲۷

* آزمایشگاه نور

نام مدیر: مریم جلالی تلفن: ۶۶۴۲۹۸۷۱, ۶۶۴۲۷۷۸۹, ۶۶۴۲۲۳۶۲ نمابر: ۶۶۴۲۲۳۳۷ آدرس: تهران – منطقه ۶ – بلوار کشاورز – بین خیابان جمالزاده و کارگر شمالی (امیرآباد) – پ. ۱۱۱

———————————————-
http://campaign.constantcontact.com/render?v=001L9m-OEIPJ7W7wRTWRZkZNWeoARAlpaAMfUxZRuG1HDqJmQ45Fsb5SpZ6pgWHR_DZSuBGbHn0SVgOxJMuWe77VzLr0toXTeO0-OUUZyYPmEw%3D
————————
به اين آدرس برويد :
http://helpsavemona.blogspot.com

یک پاسخ

 1. با سلام
  امیدوارم که حال ایشان هرچه سریعتر خوب شود.
  یک نکته آیا اینکه ایشان در حال حاضر دکتری می خوانند در آمریکا و اینکه در دانشگاه شریف تحصیل می کرده اند مهم هست که گفته شود یا خیر؟
  اجازه بدهید نظر شخصی ام را بیان کنم هرچند که می دانم برداشت درستی از آن نخواهد شد.
  به شخصه آرزوی سلامتی مونا زارعی را به عنوان یک انسان (یه یک ایرانی نه یک دختر تنها در غربت و نه یک فارغ التحصیل ) دارم. یک انسان و فقط یک انسان دردمند.

  حال چند نکته : مونای عزیز آن روزی که شما به لطف پدر که در دانشگاه کارمند است و دوستی ایشان با دکتر رنجبر به رغم عدم قبولی در رشته برق شریف وارد دانشگاه شدید باز هم انسان دوستی را و تضییع حق بقیه جوانان هم سن خود را که به خاطر شما و امثال شما از راهیابی به دانشگاه بازماندند مهم می دانستید؟

  2- شما که به کشور غریب می رفتید و خود من شاهد تقلای بسیار شما برای گرفتن بورس برای آمریکا رفتن بودم چرا درد غریبی را به سر دیگران می کوبید ؟ اگر کشور و پدر مادرتان را اینهمه دوست می دارید خب نزد آنها می ماندید. نمی شود که ساندویچ دکترای آمریکا خورد و آروغ وطن پرستی زد.

  باز هم برای شما آرزوی سلامتی دارم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: